Crafting Supplies

Mod Crafting Supplies opis

Powyższy mod dodaje do gry Skyrim w zasadzie wszystkie niezbędne surowce kowalskie, składniki alchemiczne, kamienie duszy itp. które są zgromadzone w specjalnych pojemnikach. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dla niektórych bardziej ortodoksyjnych graczy jest to zbyt duże ułatwienie, ale z drugiej strony dla osób samodzielnie wykonujących nowe zbroje lub mikstury (szczególnie te wprowadzone przez mody) brak jakiegoś jednego specyficznego i trudnego do zdobycia składnika może być niezwykle irytujące.

Nie ukrywam, że mod ten szczególnie przypadł mi do gustu przy budowie „Dworku nad jeziorem” a następnie jego rozbudowie po zainstalowaniu modu Lakeview Extended – Hearthfire gdzie potrzebne są naprawdę ogromne ilości materiałów a dzięki temu modowi mamy je pod ręką.

Mod ten w zasadzie jest połączeniem pięciu modów tego autora:

Smithing Supplies

W Białej Grani na terenie kuźni w której pracuje Adrianne Avenicci ( obok pieca hutniczego ) pojawia się pojemnik w którym zawarte są wszystkie rudy i sztabki metali, kamienie szlachetne, smocza kość i łuski, wiele wartościowych składników alchemicznych ( w tym serce daedry, pióra wiedźmokruka itp.), skóry wszystkich zwierząt, mikstura widzenia w ciemności, trucizna odmrożenia I oraz wiele innych surowców. Wszystkie surowce i składniki występują w ilości 1000 sztuk.

mod do skyrim crafting_supplies_01

Enchanting Supplies

W Smoczej Przystani w pomieszczeniu w którym pracuje mag Forengar znajduje się pojemnik w którym znajdują się wszystkie klejnoty duszy puste oraz napełnione. Ponadto są w nim różnorodne broni, zbroje i biżuteria obdarzone zaklęciami ( w sumie obejmują chyba wszystkie zaklęcia występujące w grze) dzięki czemu możemy za pomocą katalizatora magicznego pozyskać zaklęcia dla siebie. Dodatkowo w pojemniku znajduje się mikstura spowolnienia czasu IV w ilości 1000sztuk.

mod do skyrim crafting_supplies_03

Alchemy Supplies

W Smoczej Przystani również w pomieszczeniu w który pracuje mag Forengar na laboratorium alchemicznym znajduje się sakwa w której zawarte są wszystkie składniki alchemiczne w ilości 1000 sztuk każdy oraz wszystkie znane przepisy na mikstury.

mod do skyrim crafting_supplies_02

Hearthfire Supplies

W tym przypadku nie pojawia się nowy pojemnik ale zmienia się zawartość już istniejącego na placu budowy „Dworku nad jeziorem”. Dla przypomnienia budowę wspomnianego dworku możemy rozpocząć po uzyskaniu pozwolenia na budowę od Jarla Falkret. W w/w pojemniku znajdują się wszystkie niezbędne materiały i surowce do budowy dworku oraz stworzenia jego wyposażenia (wszystkie składniki w ilości 1000 sztuk) oraz dodatkowo 10 000 sztuk złota.

mod do skyrim crafting_supplies_04

Dragonborn Supplies

W Kruczej Skale na ternie kuźni (obok pieca hutniczego) pojawia się pojemnik który zawiera składniki i surowce niezbędne dla alchemii, kowalstwa które zostały wprowadzone przez dodatek Dragonborn i które zbieramy na wyspie Solstheim (po 1000 sztuk każdego).

mod do skyrim crafting_supplies_05

Mod Crafting Supplies instalacja

Na stronie skyrim.nexusmods.com mamy możliwość pobrania poszczególnych modów oddzielnie bądź istnieje możliwość pobrania modów zespolonych w kategorii Optional Files:

Crafting Supplies – All In One – All DLC Supplies   (zawiera wszystkie mody, wymaga Hearthfire i Dragonborn)

Crafting Supplies – All In One – Dragonborn Supplies  (wymaga Dragonborn)

Crafting Supplies – All In One – Hearthfire Supplies   ( wymaga Hearthfire)

Crafting Supplies – All In One – No DLC Supplies  (nie wymaga żadnych dodatków)

Mod Crafting Supplies można pobrać ze strony www.nexusmods.com

Link: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/37696/?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *